Příspěvek pro solidární domácnost

Příspěvek na solidární domácnost se poskytuje fyzické osobě, která bezplatně poskytla ubytování cizinci s dočasnou ochranou na dobu alespoň 16 dnů a nocí v rámci jednoho měsíce. Detaily viz Podmínky nároku na příspěvek.

10. 5. 2022

Vážení uživatelé,

jsme rádi, že využíváte naši aplikaci na vyřízení příspěvku pro solidární domácnost. Aplikace je stále v pilotním režimu a každým dnem ji vylepšujeme.

Od 1. 5. 2022 můžete žádat o příspěvek na ubytování poskytnuté v měsíci dubnu. Pokud žádáte poprvé, založte si Novou žádost přes tlačítko níže. Pokud jste již žádali minulý měsíc, můžete využít tlačítka Vytvořit žádost za jiný měsíc, přístupného z detailu původní žádosti, které vám přenese původní údaje o ubytovaných.

Sledujte zde pravidelně v několikadenních intervalech stav své žádosti. Zobrazujeme vám stavy žádosti s doplňujícími informacemi co je potřeba udělat, které jsou určeny na základě výsledku jejího vyhodnocení. Toto vyhodnocení nyní ladíme, proto se může stát, že budete opakovaně vyzváni k opravě žádosti, přestože z vašeho pohledu bude žádost vyplněna správně. Pokud k tomu dojde, pošlete nám všechny informace k žádosti (snímky obrazovky, foto vízového štítku, případně dokladu) na e-mail solidar@uradprace.cz. Abychom vám byli schopni pomoci, potřebujeme zaslat číslo žádosti, foto vízového štítku (pokud byl uprchlíkovi udělen), a foto stránky pasu s údaji o uprchlících na výše uvedený mail. S časovým odstupem zkuste projít opravou žádosti a opět ji odeslat. Problém není v naší aplikaci, ale v nesouladu dat, vůči kterým probíhá hodnocení.

Těší nás, že již 17 777 z celkového počtu 26 114 podaných žádostí bylo automaticky vyplaceno.

Děkujeme za vaši trpělivost.